דבר המנהל הכללי של בית הספר

ברוכים הבאים והבאות לסניף "בית בירם", סניף הדגל של בית הספר הריאלי העברי בחיפה.

אתם מגיעים לבית בירם מסניפי ביה"ס בהדר, במרכז ובאחוזה. ברכות מיוחדות שלוחות לשוחרות ולשוחרי הפנימייה הצבאית המגיעים אלינו מכל רחבי הארץ. אני משוכנע שנדע להפיק מהפסיפס האנושי המגוון של תלמידי בית בירם את מיטב ההזדמנויות הטמונות בו, ויחד נשכיל ליצור שלם הגדול מסך חלקיו. השנה יצטרפו לבית בירם גם בוגרי כיתות ח מכל הסניפים – ובכך נהפוך את החטיבה העליונה שלנו לתיכון 4-שנתי.

בעיני, התנאי החשוב ביותר שיתקיים כדי להגיע להישגים, בכל תחום, הוא נכונות – לאורך זמן – להקדיש את המאמצים הנדרשים. הגם שזה אינו התנאי היחיד, הוא תנאי הכרחי, וזוהי החלטה פנימית שכל אחת ואחד מכם נדרש לעשותה. בית הספר, מצִדו, עשה ויעשה כל שלאל ידו כדי להעמיד לרשותכם את התנאים הטובים ביותר להצליח. הקמפוס הייחודי ורחב הידיים, שבשנים האחרונות הושקעו מאמצים ניכרים בשדרוגו וביצירת סביבות לימוד מודרניות ומגוונות, נועד לאפשר לכם למצות את יכולותיכם ולהביא את כישוריכם לביטוי מֵרבי, באווירה פתוחה, תומכת ומכבדת. השנה אנו עומדים גם לחנוך את קמפוס מדעי הרוח והחברה, שישמש בית ייעודי וייחודי ללימוד המקצועות במדעי הרוח ומדעי החברה. אני בטוח שתאהבו את הבית המחודש והיפה הזה שישמש אכסניה מכובדת ללימודי ספרות, תנ"ך, היסטוריה, אזרחות ומדעי החברה.

כפי שתיווכחו מעיון באתר, צוות ההוראה השקיע מאמץ מיוחד כדי לאפשר בחירה ממגוון רחב ומאתגר של מקצועות לימוד. אני תקווה שכל אחת ואחד מכם ימצא מקצוע הקרוב ללבו, שבו יוכל להעמיק ולהצטיין בו. במיוחד אנו שואפים לעודד תלמידות לבחור במקצועות המדעיים ובכוונתנו להמשיך לפעול לביטול החלוקה המגדרית בבחירת מקצועות הלימוד.

הנהלת בית הספר וצוות המורים מצפים לשותפות פעילה במתרחש כאן ולכיבוד הכללים הנהוגים בבית הספר תוך שמירה על אורח חיים תרבותי, סובלני וממושמע. כל זאת כדי לאפשר חיים מספקים ומהנים בצוותא והתמקדות בעיקר: הרחבת הדעת ורכישת כלים לחיים בוגרים, תורמים ובעלי משמעות בחברה המודרנית המתפתחת סביבנו.

אנו גאים בבית ספרנו ובקמפוס המיוחד של “בית בירם”, ומקווים שתחושו כאן בבית, בבית שלכם.

אני מאחל לכולנו שנה פורייה, עשירה ומרחיבת דעת ולב.

שלכם,

ד"ר יוסי בן-דב
המנהל הכללי